AKTUALNOŚCI – 19 KWIETNIA! – KONTYNUACJA PROTESTU

Uwaga!Kontynuacja strajku!

Drodzy Rodzice, przedszkole kontynuuje strajk w przyszłym tygodniu. Nadal nie jesteśmy w stanie zapewnić opieki wszystkim dzieciom .Mając na uwadze duże trudności niektórych z Państwa z zapewnieniem opieki nad dziećmi, do pracy powraca 5 nauczycieli. Prosimy zgłaszać codziennie, telefonicznie, od godziny 6 do 7.00 obecność dzieci . Przepraszamy za utrudnienia.

Dyrektor- Małgorzata Aleksiak

12.04.2019

KONTYNUACJA AKCJI STRAJKOWEJ

Drodzy Rodzice, informuję, że nauczyciele Przedszkola Nr 43 Jantarek podjęli decyzję o kontynuowaniu strajku od 15 kwietnia 2019 roku.

Zdaję sobie sprawę ,że sytuacja ta skomplikuje Państwu zawodowe i rodzinne sprawy. Rozumiem to i doceniam Państwa dotychczasową postawę.

Ze względu na wyjątkową sytuację uprzejmie proszę o wyrozumiałość , gdyż każdy obywatel naszego kraju  ma prawo do  wyrażania protestu przeciwko niesprawiedliwej ocenie jego pracy i  wkładu w życie społeczne.

W związku z wyczerpaniem wszelkich, dostępnych w granicach prawa, możliwości zapewnienia opieki wszystkim dzieciom informuję, że opiekę nad dziećmi sprawować będą dwie nauczycielki tj. dyrektor i wicedyrektor.

Zgodnie z przepisami prawa i względami bezpieczeństwa jeden nauczyciel może mieć pod opieką maksymalnie 25 dzieci. W związku z powyższym  nie będziemy mogli przyjąć większej  liczby dzieci niż określona w przepisach. Pracując cały dzień możemy zaopiekować się 50 dzieci. Jeżeli ktoś z Państwa nie jest w stanie zapewnić dziecku opieki, może je przyprowadzić w godzinach pracy przedszkola po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu, które przyjmowane będzie codziennie od godz. 6.00 do zamknięcia listy.

Przepraszam za utrudnienia. Jednocześnie jeszcze raz dziękuję za wyrozumiałość. Dla nauczycieli jest to niezwykle ważne.

Małgorzata Aleksiak – dyrektor P.Nr 43 Jantarek

09.04.2019

Szanowni Rodzice

Strajk trwa nadal. Od 10.04.2019 roku do opieki nad dziećmi pozostają nadal dyrektor
i wicedyrektor. Prosimy śledzić aktualności.

M.Aleksiak -Dyrektor


08.04.2019

Drodzy Rodzice,

Dziękujemy za słowa wsparcia  i wyrozumiałość wobec sytuacji nauczycieli. Państwa postawa jest dla nich niezwykle budująca.

Informuję, że nauczyciele Przedszkola nr 43 Jantarek deklarują prowadzenie akcji strajkowej do końca tygodnia tj. do dnia 12 kwietnia 2019r.

W związku z powyższym przedszkole nadal nie będzie  w stanie zapewnić bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu wszystkim wychowankom w przedszkolu

(do dyspozycji pozostaje dyrektor i wicedyrektor).

Sytuacja jest dynamiczna, dlatego też będziemy Państwa niezwłocznie informować o ewentualnych zmianach, poprzez stronę internetową.

Z poważaniem, Małgorzata Aleksiak-dyrektor